Grijă de …„cei mai neînsemnați frați ai Mei”!

Evenimente

Ne place să primim daruri! Și la fine de an așa se primește că vin din toate părțile, bunicii se gîndesc, ce daruri ar putea face nepoțeilor, părinții-copiilor și tot așa, copilașii sunt privilegiați și nici biserica nu uită de ei.Dar…! Ce bucurie ai, doar dacă primești? Scriptura spune că e mai ferice să dai decît să primești, și asta am vrut să trăim noi, exploratorii din Singereii Noi.
În satul nostru sunt copilași care trăiesc în lipsuri și sărăcie, cu un părinte sau doar cu buneii. A fost ocazia ideală să aflăm de ei, și de nevoile lor prin vizitarea familiilor vulnerabile, cu daruri pentru copilași, fructe și un ziar pentru maturi și o biblie pentru copii pentru cei mici. Fiecare explorator împreună cu părinții acestora au făcut cadourile, și pe 31.12.2023 am mers cu exploratorii pentru a le înmîna, 33 cadouri la număr.
După aceste experiențe, copilașii văd realitatea sărăciei, și prețuiesc eforturile părinților de a le împlini nevoile mai mult.Să fii mulțumit e corect și plăcut Domnului. Coilașii și părinții au fost foarte bucuroși și mulțumitori. Să ne ajute Domnul în tot ce e bun și spre bucuria celor ce ne înconjoară.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Articole recente

Articole Similare